Тема проекту: Пам’ять про вас в нашім серці жива


Ні, не забути нам!

Завжди палатиме

Вічною славою й вічним вогнем

Подвиг, освячений

Битвами ратними

І переможним, омріяним днем…

О. Богачук

Жорстким випробовуванням для українського народу стала Велика Вітчизняна війна.

22 червня 1941 року на нашу країну віроломно напала  фашистська Німеччина. Двадцять другому червню судилося стати найчорнішим днем нашої історії. П’ять з половиною мільйонів вигодованих і вимуштруваних  імперіалістичною Європою гітлерівців вторглися на радянську землю. Сорок сім тисяч гармат, п’ять тисяч літаків…

Почалася найтяжча з усіх воєн, які коли-небудь знала світова історія. Палахкотіли оповитим полум’ям прикордонні застави, стримуючи натиск фашистської навали, стікали кров’ю бійці. Руйнуючи все на своєму шляху, війна загрожувала найдорожчому в житті кожного з нас – Вітчизні. Мова йшла про життя або смерть українського народу.

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945р.р. не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття великий подвиг  і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.

Чим далі у глибину історії відходять суворі події минулої війни, тим яскравіше постає перед зором  прогресивного людства велич подвигу нашого народу, Збройних Сил, які перемогли лютого ворога, врятували народи світу від гітлерівської чуми.

Війна… Її не викреслити з пам’яті ветеранів, які пережили шалені атаки, тяжкі поранення, відчули радість перемоги.

Радість перемоги і гіркота непоправних втрат – почуття, які нероздільно живуть у серцях кожного з нас: від учасників, від усіх очевидців Великої Вітчизняної війни ці почуття свято передаються і свято переймаються новими поколіннями.

Наша група теж вирішила долучитися до вікопомної естафети поколінь, щоб пам’ять про події Великої Вітчизняної війни, її героїв непогасним вогнем жалобної свічі продовжувала палахкотіти у серцях і душах нащадків і розробила  проект «Пам’ять про вас в нашім серці жива», який впроваджуємо в життя.

Оскільки проект поєднує у собі пошукову, аналітичну, інформаційно-просвітницьку, творчу діяльність, то метою нашого дослідництва стало:

P виховання патріотичних почуттів, мужності, героїзму, готовності захищати свій рідний край;

P відновлення історичної правди та пам’яті про події Великої Вітчизняної війни, донесення її до сучасників;

P формування у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання свого громадянського та конституційного обов’язку щодо захисту свого народу;

P залучення  учнів до активного вивчення історії рідного краю на основі збору історичних довідок та спогадів очевидців.

Розпочинаючи роботу над проектом, ми поставили перед собою наступні завдання:

P дослідити ставлення підлітків до історичних подій  Великої Вітчизняної війни та її учасників;

P залучити учнів та членів їх сімей до спільної пошукової діяльності, сприяти формування спільної історичної пам’яті;

P зібрати спогади ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни;

P систематизувати поетичні та пісенні твори воєнних років Великої Вітчизняної війни;

P віддати шану ветеранам, вклонитися їх священному подвигу.

Від проекту ми очікуємо:

P оволодіння навичками пошукової, дослідницької діяльності;

P вироблення вміння співпрацювати у  колективі та з членами  своєї родини;

P опанування навичками роботи з історичними джерелами, газетними публікаціями, фотоматеріалами;

P привернення уваги громадськості до проблеми ветеранів, інвалідів, дітей війни;

P організація та проведення заходів, акцій, спрямованих на вирішення проблеми.

Першим кроком в реалізації проекту стало проведення нашою робочою групою експрес – анкетування «Велика Вітчизняна війна – погляд сучасності».

Наступним етапом стало об’єднання зусиль учнів та їх батьків у пошуковій діяльності з метою збору та систематизації  спогадів учасників, ветеранів, інвалідів війни – живих свідків тих подій. Результат цієї роботи – упорядкування та випуск альманаху спогадів «Листи обпалені війною».

Активісти нашої групи поставили перед собою та здійснили ще одне цікаве завдання – систематизувати та видати невеличку збірку поезії «Сторінками книги фронтової…»

Більш яскравими та близькими воєнні роки, битви, перемоги та поразки постають перед нами при перегляді кадрів бойової хроніки під звуки фронтових пісень. Тому одностайним було наше рішення про запис диску, що містив би документальні кадри подій Великої Вітчизняної війни, пісні фронтових доріг. Диск отримав назву «А пам’ять спомин береже…»

Важливим етапом в реалізації проекту була участь у акції «Як живеш, ветеране?», у ході якої була надана посильна допомога по впорядкуванню осель та подвір’їв кількох одиноких інвалідів та учасників війни. Участь в урочистих покладаннях вінків на військовому кладовищі з нагоди визволення міста Дубна, України від німецько-фашистських загарбників, Дня Перемоги.

Заключним етапом реалізації проекту стало проведення відкритого виховного заходу «Хвилина мовчання пекуча  й терпка», на який було запрошено ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Робота над проектом дала свої позитивні результати. Ми усвідомили велич і героїзм подвигу народного, ми навчилися шанувати і берегти  тих, хто віддав за нас своє здоров’я та життя на полях боїв. Він згуртував нас та навчив працювати у команді, цінувати внесок кожного у спільну справу. Ми переконані, що солдатська пам’ять – це той голос історії, який ми  повинні слухати щодня для усіх поколінь, як голос правди про Велику Вітчизняну війну.


Відкритий виховний захід «Хвилина мовчання пекуча й терпка»


Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

 

 

 

Користувачі сайту
Перекладач
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
НАША АДРЕСА
Рівненська область
м. Дубно
вул. Шашкевича, 3
Телефон: +380 (3656) 21869
Телефон: +380 (3656) 22018
Переглянути більшу мапу