Тема проекту: Символи України


Побудова і розвиток держави, як цивілізованого члена світового співтовариства неможлива без національно-патріотичного виховання її громадянина. Нехтування традиціями свого народу, незнання історії рідного краю призвело до втрати молоддю національної свідомості, патріотизму, а без дотримання традицій, звичаїв, розуміння історії своєї країни неможливо виховати справжнього громадянина  суверенної держави.від того наскільки широко національно-патріотичним почцттям буде пройматися молодь, залежатиме і міцність української держави. Саме тому формування національної свідомості на даному етапі розвитку української держави є найбільш важливим у роботі класного керівника, а вивчення та дослідження символіки України покликане виховати український патріотизм в учнів, високу громадянськість.

Витоки патріотизму починаються також з дослідження історії рідного краю, а вся краєзнавча та пошукова робота спонукає учнів до глибоких роздумів, творчого пошуку, дає їсм достовірні знання, виховує в дітей любов до всього рідного, сокровенного, незабутнього.

Тому важливим є також вивчення символіки рідного міста та краю.

Наша національна символіка – герби, прапори, гімни – то невмируща пам'ять, то вічне джерело добра і надії на краще майбутнє, на справжній розквіт працелюбного українського народу.

Саме тому був розроблений проект «Символи України». Проект розрахований на одне півріччя.

Мета проекту

P підвищити національну культуру учнів;

P сприяти активізації пошуково-краєзнавчої роботи;

P розвивати пізнавальні інтереси та творчі здібності;

P вдосконалювати навички проектної роботи;

P виховувати шанобливе ставлення до багатовікової історії українського державотворення державної символіки незалежної України;

P виховувати повагу до державних символів України;

P виховувати гордість за свою Вітчизну;

P виховувати любов та повагу до історії рідної країни.

Завдання проекту

P дослідити історію написання гімну України;

P проаналізувати походження прапора та малого герба України;

P дослідити символіку міста Дубно;

P виготовити розгортку «Символіка Дубенщини»;

P виготовити папку «Герби історичних українських земель»;

P створити презентацію «Символіка України».

Заходи, що спрямовані на реалізацію проекту «Символи України»

Для того, щоб ознайомити учнів з українською вексилологією, формувати національну свідомість та повагу до символів нашої держави була підготована і проведена виховна година «Державний прапор України – святиня народу». На виховній годині учні дізналися про історію розвитку прапорництва на українських землях та про історію затвердження Державного прапора – синьо-жовтого.

Для кращого розуміння учнями поняття «геральдика» була проведена зустріч з членом українського геральдичного товариства Пожарським А.С., який розповів учням про геральдичні символи, про герби на стінах Дубенського замку, про історію створення герба міста Дубно, Дубенського району та про проект герба ліцею.

Підсумком роботи над проектом був усний журнал «Символи України. Під час усного журналу демонструвалась презентація про символи України, створена учнями. В даному заході взяли участь всі учні групи: одні готували журнал, інші створювали презентацію.

Даним проектом досягнуто поставленої мети, виконано всі завдання проекту.

Учні дійшли до висновку, що і гербова відзнака у вигляді тризуба і синьо-жовтого прапора має давнє походження, несе у собі певну історичну пам'ять, а гімн «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» перейнятий мотивами українського романтизму минулих століть.

Отже, символи України – це уособлення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності. Це своєрідний генетичний код нації. Вони покликані служити надійною основою формування демократичних рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної громадянської позиції.

 

Усний журнал «Символи України»


Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

 

 

 

Користувачі сайту
Перекладач
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
НАША АДРЕСА
Рівненська область
м. Дубно
вул. Шашкевича, 3
Телефон: +380 (3656) 21869
Телефон: +380 (3656) 22018
Переглянути більшу мапу