Тема проекту: Здорові звички – здорове життя

Щоб стати здоровим, потрібно докласти

Власних зусиль, постійних і значних.

В. Ф. Амосов

Вирішення проблеми збереження власного здоров'я закладено у самій людині, у знанні та розумінні нею проблем формування, збереження, зміцнення і відновлення його, а також в умінні дотримуватися правил здорового способу життя.

За статистичними даними куріння, зловживання алкоголем, неправильне харчування, вживання наркотиків, надмірне психоемоційне навантаження набули поширення в нашому житті.

Період самого високого розвитку виникнення шкідливих проявів, асоціальної поведінки та звикання до наркотиків припадає на початок юності, коли у підлітків відбувається активне становлення дорослості, - фізіологічної і суспільної, закладаються моральні основи майбутньої зрілої людини, здійснюється вибір напрямків діяльності у професійній, соціальній, особистісній сферах.

Молода людина досить часто опиняється сам на сам з потоком найрізноманітнішої інформації, необхідністю навчатися, спілкуватися, будувати людські стосунки, вирішувати масу життєвих проблем, в яких у неї немає позитивного, а то і взагалі ніякого досвіду.

Саме тому сьогодні зростає роль превентивної просвітницької роботи: учнівська молодь повинна знати і розуміти проблему, мати знання і навички безпечної поведінки, вміти розумно оцінювати життєві ситуації і робити правильний вибір, зокрема і щодо власного здоров'я та поведінки.

Обгрунтування проекту

P  спостерігається тенденція до загострення соціально-екологічних, психологічних та медико біологічних факторів, які детермінують деструктивну поведінку неповнолітніх. Зростає чисельність дітей з порушенням норм поведінки та тих, які відносяться до групи ризику і долучаються до раннього алкоголізму, наркоманії, Віл-інфікованості, збільшується питома воля протиправної агресивної поведінки підлітків під впливом алкогольного та наркоманійного сп'яніння;

P  комплексний цілеспрямований вплив на особистість у процесі її активної динамічної взаємодії із  соціальними  інструкціями,  спрямованої на фізичний,  психічний,  державний,  соціальний  розвиток  особистості; вироблення в неї імунітету до негативних впливів соціального оточення, профілактику і корекцію асоціальних проявів у поведінці дітей і молоді; на їх допомогу і захист.

Мета проекту

P пропагувати здоровий спосіб життя. Викликати в учнів негативне ставлення до вживання алкоголю, тютюнокуріння, які завдають великої шкоди здоров'ю дитини;

P просвітницька робота із запобіганню протиправній поведінці, шкідливим звичкам, профілактика захворювань;

P навчання, виховання і самовиховання кожної дитини;

P попередження асоціальних проявів серед учнів;

P забезпечення   відповідального   ставлення   до   особистого   здоров'я учнівської молоді, формування і розвиток особистості, здатної керувати своєю поведінкою в системі небезпечних явищ, накопичення відповідних знань і вмінь, усвідомлення потреб і мотивів, визначення ціннісних орієнтацій.

Завдання проекту

P випуск бюлетеню «Молодь обирає здоровий спосіб життя»;

P набуття учнями знань, умінь і навичок реалізації здорового способу життя та профілактика вживання наркотичних речовин, алкоголю;

P виготовлення додаткового матеріалу з даної тематики, розповсюдження його серед учнів;

P участь і проведення масових заходів з превентивного виховання;

P підвищення обізнаності учнів щодо проблеми ВІЛ/СНІДу;

P створення умов для формування позитивних якостей особистості в процесі різноманітних видів трудової, навчальної й іншої діяльності, що сприяють інтелектуальному, морально-етичному, естетичному розвитку, виробленню стійкості до негативних впливів;

P формування правового світогляду підлітків, попередження правопорушень серед учнів.

Очікувані результати

P      принцип активності;

P      створення центра учнів за здоровий спосіб життя;

P      принцип творчої діяльності;

P   принцип врахування інтересів і потреб кожного члена проекту;

P      принцип самодіяльності й самостійності;

P      принцип демократизації.

Я класний керівник 23 групи разом з майстром виробничого навчання і учнями розробили і впроваджуємо в життя проект «Здорові звички - здорове життя». Для реалізації проекту ми використали інтерактивні форми і методи роботи.

Так в листопаді місяці була проведена відкрита тематична година спілкування на тему: «Здорові звички - здорове життя».

Також деякими учнями групи була створена презентація на тему: «Ми - за здоровий спосіб життя. Куріння - або життя».

У грудні місяці відбулася зустріч лікаря-нарколога з учнями 23 групи. Після цієї зустрічі ряд учнів під моїм керівництвом випустили бюлетень «Шкідливість алкоголю і куріння».

Висновки

P дотримуватися здорового способу життя у повсякденному житті;

P нести відповідальність за негативні дії, які наносять шкоду як власному здоров'ю, так і здоров'ю інших осіб;

P докладати зусиль для оволодіння необхідними знаннями та навичками;

P щодо сповідування здорового способу життя;

P усвідомлювати власне здоров'я як особисту та суспільну цінність.


Алкоголь і злочин. Чи можна між ними поставити знак рівностіПогода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

 

 

 

Користувачі сайту
Перекладач
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
НАША АДРЕСА
Рівненська область
м. Дубно
вул. Шашкевича, 3
Телефон: +380 (3656) 21869
Телефон: +380 (3656) 22018
Переглянути більшу мапу